Polski ruch slowianski miedzy dwoma wojnami PDO412 slovacko-polski PIDGIN_ART Dr. Marek Glogoczowski ZR Slavica et Khazarica ZECh von SK Poľské slovanské hnutie medzi dvoma vojnami

Napisał sowa (») 20. 11. 2016 w kategorii Marek Glogoczowski, czytaj: 773×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinepidgin-art/pid2.jpg

https://gloria.tv/video/hd19pUbELnpE3Rmbmkgs7GjqV  magazyn europejski Du hast Pins gesammelt auf „OSWIATA“ 26.06.2016 Popularizačná konferencia Pôvodná kultúra Slovanov www.slavica.sk/... Dr. Marek Głogoczowski z Poľska vo svojom príspevku "Poľské slovanské hnutie medzi dvoma vojnami" oboznamuje účastníkov konferencie so zaujímavými informáciami z daného obdobia a o zaujímavej osobnosti umeleckého života medzivojnovej Varšavy a Krakova Stanislawovi Szukalskom. sowa.blog.quicksn...    https://de.pinterest.com/pin/452752568774666074/

Wykład w Nitrze (Sk): „Genetyczne pochodzenie kultury Słowian”
1. In memoriam
Pidgin-glogo-sowa
29 sierpnia 2016 roku zmarł w Genewie, w wieku lat 92 jeden z moich – niestety krótkotrwałych – uniwersyteckich nauczycieli. Był to profesor filozofii (a wcześniej budowniczy PRL-u) Bronisław Baczko, w którego ostatnim wykładzie na Uniwersytecie Warszawskim, w kwietniu 1968 roku, miałem możność uczestniczyć. A następnie w kilku jego wykładach w latach 1970, gdy wykładał już na Uniwersytecie w Genewie. Z tych ostatnich zapamiętałem, że zalecał on nam lekturę „Iluzji PostępuGeorge Sorela, który pod koniec życia zachwycał się osiągnięciami młodego państwa bolszewików. (Patrz artykuł na temat tego francuskiego mini-marksisty, pióra mego kolegi Alaina de Benoist w http://xportal.pl/?p=6944.) Otóż zmarły w 1922 roku Sorel bardzo celnie zauważył, „że to dopiero demokracja pokazała, do jakiego zgłupienia można doprowadzić ludzi” – i to zgłupienie zarówno mas jak i elit, z przewagą tych drugich, doskonale potwierdzają wyniki niedawnych wyborów zarówno w III RP jak i w USA. Ja sam, już od czasów „zwycięstw Solidarności” oraz wizyt JPII w Polsce (i w innych krajach świata) zauwazam, że PRAWIE CAŁĄ PLANETĘ ogarnęła podobna do saturnizmu/ołowicy choroba AMERYKANIZMU, manifestująca się w ŻARLIWEJ POTRZEBIE KRETYNA (przypominam, iż słowo crétin pochodzi od chrétien, chrześcijanin). Manifestacji tego OBŻYDLIWEGO zjawiska społecznego będziemy świadkami dzisiaj, 19 bm. w Krakowie w Łagiewnikach, z okazji Intronizacji na Króla Polski chimery Chrystusa-Zbawiciela Świata Przestępczego nad nami władającego.


issuu.com/kulturzentrum/docs/2016_europa-kulturtage_der_ezb_char

Na zdjęciu: spotkanie kleru modlącego się, w sanktuarium w Łagiewnikach, do Globusa oraz do Bezlistnego Krzaka. Pełen kretynizm.

 

2. Czy da się iść skutecznie pod prąd Cywilizacji rozwijającej się pod hasłem TPD, czyli Technika-Pieniądz-Dupa?

W bieżącym roku, pomimo ukończenia już 74 roku życia i skromnej (ok. 1900 zł) emerytury, miałem publiczne wystąpienia w pięciu krajach, przy wykorzystaniu aż 4 języków (unikając umiejętnie „władczego” angielskiego). Ale jak twierdzi mój kolega z czasów jeszcze U.C. Berkeley, dr Michel Luksenberg mieszkający w Paryżu (jego, znani mi przed laty żydowscy rodzice, przenieśli się z Polski do Francji jeszcze przed wojną): TO WSZYSTKO CO GŁOSISZ TO WOJNA Z WIATRAKAMI. Na pozór tak. Ale przecież i Arystotelesa przez ponad tysiąc lat Ojcowie Kościoła zakazywali czytać, zachowując się dość podobnie do (nie znanego mi osobiście) p. J. Górzyńskiego, który już w roku 2007, na publicznych stronach internetu ogłosił iż Jego (M.G.) parciany mix eklektycznej anty-filozofii, stanowi piorunującą nie-myśl zdegenerowanego człowiekafin de siecl‘u.NIE CZYTAĆ JEGO PRAC I KSIĄŻEK, TO ZWYKŁY LUDZKI OBOWIĄZEK!

3. Także i „wojna z wiatrakami” nie zawsze musi być przegrana, już w pierwszym mym eseju „Wolność na autostradzie” (opublikowanym w paryskiej „Kulturze” nr 7/8 1971) zauważyłem, że jak się umiejętnie zajmie ZDROWIEM PSYCHICZNYM „MŁYNARZA” to wiatraki same staną. A zatem do rzeczy. Na prośbę organizatorów „Forum Slavica” w Nitrze (Sk) przetłumaczyłem na rosyjski me tam wystąpienie na konferencji „Pochodzenie kultury Słowian”. I ten tekst tak bardzo się spodobał w Kijowie, że lokalne stowarzyszenie „Za Zubr rozpowszechniło go z podkreśleniem, iż jest on « великолепный » czyli wspaniały. Zatem tłumaczę go jeszcze na język polski i jak przysłowiowy „lucyfer” zapraszam do się z nim zapoznania.


http://markglogg.eu/?p=1722

Pidgin-art-swastyki-sowa-jan-raszka-polonia-tronujaca

Polonia tronująca Jana Raszki na budynku Sejmu Sląskiego
  http://zazubr.org/2016/11/16/31187/

This entry was posted in Ad PODHALAŃSKA AKADEMIA NAUK, РУССКИЕ ПИСЬМА.A moju najlepsu kritiku zdielal (ne znany mi) pan Janusz Górzyński uze w 2007 roku:
(А самоју лудшоју критику моеј персоналиты сделано уже в 2007 годе:)

M. Gło(go)czowski to burzyciel Cywilizacji Łacińskiej i w tym celu posługuje się wszelkimi środkami, które znamy z przeszłości i racjonalnie oceniamy, jako zabójcze dla Narodów tego Świata, (...). Jego parciany mix eklektycznej aty-filozofii, stanowi piorunującą nie-myśl zdegenerowanego człowieka fin de siecl'u. NIE CZYTAĆ JEGO PRAC I KSIĄŻEK, TO ZWYKŁY LUDZKI OBOWIĄZEK!

по русски: 
НЕ ЧИТАТЬ ЕГО РАБОТ И КНИГ, ЕТО ОБЧНЫЈ ЧЕЛОВЕЧЕСКИЈ ПОДВИГ!

http://konserwa.blox.pl/2007/04/Janusz-Gorzynski-Do-Tomasza-Szczepanskiego-Swiete.html

 

2016 EUROPA-KULTURTAGE Der EZB Charity-Konzert in Der Paulskirche Polski Ruch Slowianski PDO412 Slovacko-po... by SOWA magazyn europejski on Scribd


Ocena     najlepszy   1 2 3 4 5   śmieć

Komentarze

Pokażstandard | od aktywnych | ostatni wpis | wszystko
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy


Nowy komentarz

Temat:
Imię:
Informacja e-mailem. *:
Komentarz:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [zdjęcie]
Proszę odpowiedzieć cyfrą: Suma trzy i jedenaście