O Slaski Fundusz Zadoscuczynienia. Kazimierz Switon nie zyje

Napisał sowa (») 4. 12. 2014 w kategorii Kazimierz Switoń, czytaj: 1802×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinekatowice/switon-kosiewski-ipn.jpg

Rodzinie i bliskim zmarłego wyrazy szczerego współczucia w imieniu NSZZ "Solidarność" składa Piotr Duda, przewodniczący KK.

Stefan Kosiewski

3 min 

...Dlaczego Duda nie rozumie, ze są w Ojczyznie rachunki krzywd? Gdansk to dzisiaj Amber Gold, mafia zydowska, sitwa. Jezeli ktos chce przejac wladze z tych rąk, to musi zacząć od naprawiania rachunku krzywd, obca dłoń tego nie zrobi. Czy żyd zrobi coś dobrego dla Polaka, jeśli nie ma w tym interesu? Czy Piotr Duda jest gotów dzisiaj jako przewodniczący KK Solidarności do pomocy Panu w działaniach pozytywnych dla Narodu Polskiego? Sląski Fundusz Zadośćuczynienia jest Zadaniem do wykonania, pozdrawiam serdecznie, sk
http://sowa2.quicksnake.net/job/Slski-Fundusz-Zadouczynienia-jest-projektem-ktory-zgosiem-w-2006-r-do-Wojewody-Slskiego

NSZZ Solidarność - Kazimierz Świtoń nie żyje Rodzinie i bliskim zmarłego wyrazy szczerego współczucia w imieniu NSZZ "Solidarność" składa Piotr Duda, przewodniczący KK. solidarnosc.org.pl https://www.facebook.com/nasza.czeladz/posts/789636147759573

(+) Kazimierz Switoń, założyciel pierwszego w Polsce komitetu na rzecz Wolnych Związków Zawodowych. O zadośćuczynienie moralne i polityczne dla prawdziwych uczestników walki w PRL-u o wolność i demokrację dla Polski. Katowice, 17.10.2006  

   

22:15  

Kazimierz Switoń i Stefan Kosiewski w gabinecie Dyrektora Wojewody Sląskiego.

Kazimierz Switon, Stefan Kosiewski, Gabinet Wojewody Slaskiego 17. 10. 2006.avi

https://www.youtube.com/user/kulturzentrum/videos

 Urzad-wojewodzki

   0:28  

Elżbieta Sołtysek: Dyrektor Gabinetu Wojewody Sląskiego

1 343 wyświetlenia 8 lat temu

 

o pomoc Prezesa Rady Ministrow, która umożliwi utworzenie przez Wojewodę Sląskiego Funduszu Zadośćuczynienia

Stefan Kosiewski
Polnisches Kulturzentrum e.V.   

                                                                                      Frankfurt, 11.10.2006

Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej

Pan Prof. Jarosław Kaczyński

Al. Ujazdowskie 1/3
00-583 Warszawa

 

Szanowny Panie Premierze,

na mocy Zarządzenia Prezesa Rady Ministrów nr 106 z dnia 5 lipca 2006 r.  z ogólnej rezerwy budżetowej przekazane zostały środki pieniężne, które umożliwiły sfinansowanie w województwie mazowieckim Funduszu Czerwiec 1976.

Zadośćuczynienia za krzywdy wyrządzone w okresie PRL-u przez nieludzki reżim komunistyczny oczekują ofiary tych represji w całej Polsce. Wypowiadam się w imieniu swoim oraz w imieniu tych Osób, które znam z działalności na rzecz wolnej i demokratycznej Polski.

Proszę o przekazanie w drodze  Zarządzenia Prezesa Rady Ministrów środków pieniężnych, które umożliwią utworzenie przez Wojewodę Sląskiego  Funduszu Zadośćuczynienia w Katowicach.

Nie powinno bowiem być tak, aby rodziny górników, którzy oddali za Polskę życie, miały oddawać do sądu państwo polskie.  Nie powinien też w sądach dochodzić sprawiedliwości Kazimierz Switoń, założyciel pierwszych w PRL-u wolnych związków zawodowych, który zachęcił swoim przykładem do aktywnej działalności antykomunistycznej Polaków takich jak ja, którzy też mogliby wystawić Ojczyźnie Rachunki Krzywd.   

Nie godzi się chyba jednak, aby Polak miał dochodzić sprawiedliwości od własnej Ojczyzny na zasugerowanej mi  przez Sląski Urząd Wojewódzki drodze sądowej.

Wobec powyższego wnoszę jak wcześniej.

Z wyrazami szacunku.

mgr Stefan Kosiewski
Prezes Polskiego Ośrodka Kultury we Frankfurcie
Postfach 800 626
65906 Frankfurt am Main
http://sowa.beeplog.de/17379_188884.htm
  

Wojewoda-katowice-maj-2005    Kosiewski-switonZmarł Kazimierz Świtoń, działacz opozycyjny w PRL

https://www.facebook.com/groups/151241774916534/permalink/864248540282517/                     

 

Sląski Fundusz Zadośćuczynienia jest projektem, który zgłosiłem w 2006 r. do Wojewody Sląskiego

Written by sowa (») yesterday at 23:37 in category job, read: 3×O zadośćuczynienie dla prześladowanych w PRL-u działaczy patriotycznej opozycji antykomunistycznej

  • Stefan Kosiewski Stefan Kosiewski
    • może zechce Pan potraktować poważnie uwagę, z którą Pana zapoznałem: Sląski Fundusz Zadoścuczynienia jest moim projektem, który zglosilłem w 2006 r. do Wojewody Sląskiego, a Duda nie odpowiadzial nawet grzecznościowo na pismo. Pan urodził sie 2 lata po tym, jak mnie skazano w marcu 78 r. w Sosnowcu, na trzy miesiące zanim Kazik Switon zalozyl pierwszy komitet wzz; zachecam do obejrzenia jeszcze raz filmu, ktory nakrecil moj synek, urodzony na mojej politycznej, 30-letniej w grudniu 2012 r. emigracji. http://www.youtube.com/watch?v=1D7MSp5srgs

    Switon pyta na filmie: dlaczego tylko Gdansk i Gdansk, a dlaczego sie nie pamieta, ze w Katowicach, na Slasku byli ludzie odwazni, gotowi przeciwstawic się komunie? Dlaczego Duda nie rozumie, ze są w Ojczyznie rachunki krzywd? Gdansk to dzisiaj Amber Gold, mafia zydowska, sitwa. Jezeli ktos chce przejac wladze z tych rąk, to musi zacząć od naprawiania rachunku krzywd, obca dłoń tego nie zrobi. Czy żyd zrobi coś dobrego dla Polaka, jeśli nie ma w tym interesu? Czy Piotr Duda jest gotów dzisiaj jako przewodniczący KK Solidarności do pomocy Panu w działaniach pozytywnych dla Narodu Polskiego? Sląski Fundusz Zadośćuczynienia jest Zadaniem do wykonania, pozdrawiam serdecznie, sk

Wojewoda wnosi w stanie wojennym o oddalenie wniosku, gdyż jego zdaniem dziennikarz podał się za dziennikarza i porzucił pracę 13 grudnia 1981 r.

Veröffentlicht am 20. März 2005

  http://sowa.blogg.de/2005/03/20/wojewoda-wnosi-w-stanie-wojennym-o-oddalenie-wniosku-gdyz-jego-zdaniem-dziennikarz-podal-sie-za-dziennikarza-i-porzucil-prace-13-grudnia-1981-r/

NSZZ Solidarność po latach
Działacze w Ojczyźnie i na emigracji politycznej. Lech Wałęsa, Gdańsk. Blog > Komentarze do wpisu « O Fundusz Zadośćuczynienia w ... Lech Wałęsa: Walczyłem jak ... »


Pan Piotr Duda, Przewodniczący Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego

 

Kazimierz Switoń, Stefan Kosiewski - Katowice, 17.10.2006

13:53, kulturzentrum , Pokrzywdzeni
Link
 

http://ochaby.blox.pl/2006/11/Kazimierz-Switon-ujawnia-nazwiska-kapusiow-Sluzby.html    

Stefan Kosiewski  Postfach 800626  65906 Frankfurt

                                   

                                                                Frankfurt nad Menem, 7.11.2006

Pan Piotr Duda
Przewodniczący Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego
ul. Floriana 7
40-286 Katowice

dot.: utworzenia przez Wojewodę Śląskiego
Funduszu Zadośćuczynienia

Szanowny Panie Przewodniczący,

pismem z 11.10.br. /w zał. / zwróciłem się do Premiera RP z wnioskiem o przekazanie z środków finansowych, które umożliwią sfinansowanie w Województwie Śląskim Funduszu Zadośćuczynienia.
Utworzenie tego Funduszu pozwoli na zadośćuczynienie ofiarom komunistycznych złoczyńców, które tak samo jak ja nie chcą dochodzić sprawiedliwości przed sądami w Ojczyźnie.

Wyjaśniam, że jestem w posiadaniu Umowy o pracę pomiędzy Zarządem Regionu Sląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność a Obywatelem Kosiewski Stefan zawartej 26.11.1981 r. na czas nieokreślony.

Żadna ze Stron nie rozwiązała tej umowy. Nie rozwiązał tej Umowy także Komisarz zawieszonego NSZZ Solidarność, który zaprzestał w styczniu 1982 r. wypłacania mojej pensji.

Wyjaśniam dalej, że utraciłem moje wynagrodzenie za cały 1982 rok nie w wyniku wprowadzenia stanu wojennego, lecz na skutek zastosowanych w stosunku do mojej osoby represji niezgodnych z Dekretem o stanie wojennym, który był częścią zbrodniczych działań komunistów w stosunku do Narodu Polskiego. Zbrodnie te nie ulegają przedawnieniu.

Złoczyńcą był w tym wypadku Komisarz zawieszonego NSZZ „Solidarność” Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, którego w odpowiedzi na zastosowane wobec mnie represje pozwałem przed Terenową Komisję Rozjemczą (do Sądu Pracy w PRL).

Rozprawa przed Terenową Komisją Rozjemczą 7.12.1982 r. nie zakończyła się żadnym postanowieniem, gdyż pozwany (Urząd Miejski w Katowicach) nie stawił się na rozprawę. Nie odczytano mi żadnego postanowienia. Nie przysłano żadnego postanowienia na piśmie, gdyż takowego nie było.

W tej sytuacji mam prawo do otrzymania zaległej pensji dziennikarza za 1982 rok wraz z należnymi odsetkami.

Z Kancelarii Prezydenta RP otrzymałem też radę, żeby zwrócić się o pomoc do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich/ w zał. moje pismo z 10.10.br.

W rozmowie z panią Elżbietą Sołtysek, Dyrektorem Gabinetu Wojewody Sląskiego podtrzymałem 17. 10.  2006 r. wolę otrzymania zadośćuczynienia na innej drodze, niż sądowa.

Chciałbym zainteresować Pana moją sprawą, gdyż może ona skłaniać także do podjęcia inicjatywy ustawodczej pozwalającej na zadośćuczynienie w wielu innych wypadkach.  Zachęcam do zapoznania się z krótką relacją filmową z tego spotkania. http://www.youtube.com/watch?v=1D7MSp5srgs

Z szacunkiem.

Stefan Kosiewski

http://sowaleaks.blox.pl/2012/10/O-zadoscuczynienie-dla-przesladowanych-w-PRL-u.html

From: SOWA
To: p.duda@…
Sent: Tuesday, November 07, 2006 6:47 PM
Subject: Stefan Kosiewski,
Frankfurt nad Menem, 7.11.2006, dot.: utworzenia przez Wojewode Slaskiego
Funduszu Zadoscuczynienia
http://sowa2.quicksnake.net/job/Slski-Fundusz-Zadouczynienia-jest-projektem-ktory-zgosiem-w-2006-r-do-Wojewody-Slskiego
 
 

Stefan Kosiewski 20121201 Slaski Fundusz Zadoscuczynienia IPN Komisja Scigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

http://www.docstoc.com/docs/137200865/Stefan-Kosiewski-20121201-Slaski-Fundusz-Zadoscuczynienia-IPN-Komisja-Scigania-Zbrodni-przeciwko-Narodowi-Polskiemu-K-ce_-22-listopada-2012-r

 

 

 

 

 

O Slaski Fundusz Zadoscuczynienia 20141204 Kazimierz Switon nie zyje

 Stefan Kosiewski 20121201 Slaski Fundusz Zadoscuczynienia IPN Komisja Scigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. K-ce_ 22 listopada 2012 r

http://www.pinterest.com/pin/452752568764421361/

Kazimierz Switon PDO5 Prolegomena do Odzydzania po mysli prof. Feliksa Konecznego von Stefan Kosiewski FO378

Escrito por sowa (») | 8.12.| leído: 37× | Jan Kobylanski, leído: 37× kosciol/switon-kosiewski-ipn.jpg   Barbara Szałek pan Stefan Kosiewski to wlasnie ten apel czytalam .....mysle teraz ze jednak nie bylo takiego stanu otrucia dziekuje za informacje.... 1 godz.   seguir

Ocena     najlepszy   1 2 3 4 5   śmieć

Komentarze

Pokażstandard | od aktywnych | ostatni wpis | wszystko
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy


Nowy komentarz

Temat:
Imię:
Informacja e-mailem. *:
Komentarz:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [zdjęcie]
Proszę odpowiedzieć cyfrą: Suma cztery i jedenaście